Вінницькою єпархією з 2006 року керує єпископ Вінницький і Брацлавський Онуфрій (Хаврук).

Єпископ Вінницький і Брацлавський ОНУФРІЙ (в миру Ярослав Ярославович Хаврук) народився 25 червня 1966 р. в с. Дермань Здолбунівського району, Рівненської області. У 1981 р. отримав свідоцтво про неповну середню освіту. У 1984 р. закінчив Дубнівське культосвітнє училище. З 1984 по 1988 рр. навчався у Луцькому державному педінституті ім. Лесі Українки на факультеті історії та суспільних дисциплін. У 1993 р. закінчив Київську духовну семінарію, заочний відділ.

З 1988 по 1991 рр. працював на різних посадах педагогічної роботи.

10 березня 1991 року Високопреосвященнійшим Іринеєм (Середнім), Архиєпископом Рівненським і Острозьким, був рукоположений в сан диякона. Служіння ніс у Дерманській Свято-Троїцькій парафіяльній церкві і в Дерманському Свято-Троїцькому жіночому монастирі. 3 червня 1992 року був рукоположений Високопреосвященнійшим Іринеєм на священика і направлений настоятелем Свято-Михайлівської церкви с. Миротин Здолбунівського району. Там прослужив 10 років.

У 2002 р. Високопреосвященнійшим Варфоломієм був призначений настоятелем Свято-Воскресенської церкви м. Острога.

З 2003 р. навчається в Аспірантурі при Національному Університеті "Острозька Академія" за спеціальністю "релігієзнавство", працюючи над дисертацією на здобуття наукового звання "кандидат філософських наук" на тему "Ідея утворення Православного патріархату в Українських землях в контексті міжконфесійних реалій в кінці 16 – першій половині 17 ст.ст."

З 2005 р. працює викладачем Національного університету "Острозька Академія" на кафедрі релігієзнавства.

25 жовтня 2005 р. прийняв чернечий постриг у Свято-Георгіївському монастирі на Козацьких могилах з ім’ям Онуфрій.

30 жовтня 2005 р. хіротонісований на єпископа Дерманського та призначений вікарієм Рівненської єпархії з перебуванням у м. Остріг.

4 березня 2006 р. призначений єпископом Вінницьким і Брацлавським, керуючим Вінницькою єпархією.