Святий Великомученик Димитрій Солунський.

8 листопада Свята Православна Церква вшановує пам'ять Святого Великомученика Димитрія Солунського, який народився у 3 столітті у м. Солунь ( тепер Салоніки Греція), в сім'ї римського проконсула. Батьки Димитрія належали до таємних християн, хоча майже всі були язичниками. Тому ще змалку Димитрій був навчений любити і поклонятись Єдиному Богу. Після смерті батька він зайняв його місце і за наказом імператора мав виявити і ув'язнити солунських християн. Проте Димитрій цього не зробив, він сказав, що являється сам християнином і почав навертати язичників. За це імператор Максиміліан наказав посадити Димитрія у в'язницю. Потім імператор наказав стратити Димитрія. Це сталось у 306 році. За правління імператора Костянтина Великого на місці поховання Святого був споруджений храм. При гробі святого відбувались зцілення. При раці з мощами святого почало текти запашне, цілюще миро, тому Святого Димитрія називають ще Мироточивим.

В нашому храмі цього дня був відслужений молебен до Святого, після якого настоятель храму на запрошення громади с. Росоші Липовецького благочиння, прибув на храмове свято. Була відслужена Божественна Літургія, нажаль ще перед дверима зачиненого храму. Розділити радість храмового свята прибули також священики з Вінниці і Погребищенського благочиння. Ми всі надіємось, що у найближчому часі парафіяни разом із своїм настоятелем прот. Степаном Шевчуком, будуть молитись у храмі.